متاورس

در حال حاضر متاورس اغلب به عنوان یک دنیای دیجیتال جایگزین، تعریف می‌شود که مفاهیم واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت تعمیم یافته (ER) را ترکیب کرده و در آن انسان قادر به انجام کار، بازی و زندگی در یک دنیای دیجیتال خواهد بود.
متاورس اصطلاح و مفهومی است که قدمت آن به بیش از سه دهه پیش باز می‌گردد، اما پس از اعلام برنامه‌های فیسبوک مبنی بر تبدیل شدن به یک شرکت متاورس، این ایده محبوبیت زیادی پیدا کرد و به تیتر اصلی اخبار بدل شد. اخیراً سرمایه‌گذاران زیادی در حال بررسی فرصت‌های ورود به این فضای جدید و رو به رشد هستند. خرید اقلام و زمین‌های مجازی در دنیای دیجیتال، یکی از همین فرصت‌هاست که سر و صدای زیادی به پا کرده است.
املاک و مستغلات یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های دارایی در جهانند که اکنون به حوزه دیجیتال هم ورود کرده‌اند. زمین مجازی، زمینی ناملموس است که در دنیای متاورس وجود دارد. این زمین درست مانند زمین فیزیکی، خرید و اجاره داده می‌شود. امروزه پروژه‌های مهم متاورس زیادی وجود دارند که به شما امکان خرید اینگونه زمین‌ها را می‌دهند.
درست مانند دنیای واقعی، سرمایه ‌گذاران زمین دیجیتال یا همان خرید زمین در متاورس، کسانی هستند که معتقدند ارزش اموالشان افزایش می ‌یابد. پلتفرم های متاورس مبتنی بر بلاک چین، جهان های مجازی سه بعدی هستند که به کاربران این شانس را می دهند که زمین خود را به عنوان سرمایه گذاری، خریداری کنند.
زمانیکه دارایی‌ها ارزشمندتر شد، آن را می فروشند، یا تبدیل به توسعه دهندگان املاک و مستغلات می شوند و زندگی شهری را با آپارتمان های مسکونی، هتل ها، تئاترها و موارد دیگر می سازند.
زمین های دیجیتال یا متاورس، دارایی های محدودی هستند، درست مانند زمین های فیزیکی. کمیاب بودن آنها یکی از اولین مولفه هایی است که بر قیمت تاثیر می گذارد. موقعیت مکانی، عامل دیگری در خرید زمین در متاورس است. مکان ‌های مهم و برجسته در متاورس، مانند دنیای واقعی، ارزشمندتر هستند. 
شرکت آرتمن خدمات جامعی را از مرحله آموزش، مشاوره، انجام خرید و فروش زمین در دنیای متاورس برای مشتریان خود ارائه می‌نماید.